BAKIM TALİMATLARI

PASLANMA

Hiç bir metal tamamen “paslanmaz“değildir. Bu nedenle lütfen asitli gıdaların bıçak üzerinde kalmasına izin vermeyin. Bu bıçağınızın kararmasına neden olabilir, bunu da istemezsiniz. Bıçağın üstünde kalan asitli gıdaları her zaman çabucak temizleyin. Karbon çelik bir bıçakta paslanma olursa “Pas Temizleyiciyle”temizleyin. Yalnızca temizleyiciyi ıslatın ve bıçağın deseniyle aynı yönde, tek yöne doğru hafifçe bastırarak silin. Neredeyse bitti. Şimdi bıçağı ıslak bir besle temizleyip kağıt havluyla kurulayabilirsiniz.

METAL KÜFÜ

Karbon çelik bıçaklar zaman içerisinde koyu gri veya siyah bir renk alır. Bu küfü en aza indirmek için asit düzeyi yüksek gıdaları doğrarken bıçağı suya tutun, kurulayın ve ardından kesme işlemine devam edin. Her kullanımdan sonra karbon çelik bıçakları hemen yıkayıp kurulayın.

KEMİKLER

Bıçaklarımız, satırlar hariç, kemikleri bölmek için uygun değildir. Ayrıca bıçakları donmuş veya yarı donmuş gıdaları kesmek veya bölmek için kullanmayın.

YANLIŞ KULLANIM

Bıçaklarımızla birçok şey yapabilirsiniz. Fakat lütfen onları tornavida veya konserve açacağı olarak kullanmayın. Bu bıçakların kullanım amaçları arasında değildir ve eğrilmelerine veya kırılmalarına yol açabilir.