BIÇAKLARINIZIN TEMİZLENMESİ

VERDİĞİNİZ ÖNEMİ GÖSTERİN

Tüm SÜRMENE KARTAL bıçakları bulaşık makinesinde yıkanabilir. Ancak, bıçakları bulaşık makinesinde yıkamanızı önermiyoruz. Çünkü bulaşık makinesinde yıkamak bıçakların kullanım ömrünü veya kesici ucun tutuculuğunu azaltabilir.

NAZİK OLUN

Diğer tüm bıçakların elde yıkanması gerekir. Ancak dürüst olmak gerekirse biz tüm bıçaklarınızı elle yıkamanızı tavsiye ediyoruz çünkü bu şekilde çeliğin zarar görme ihtimali oldukça azalır. Ilık su altında, yumuşak bir deterjan ve çizmeyecek bir bez veya süngerle temizleyin. Sonra hemen kurulayın.

AMA BULAŞIK MAKİNESİ…

Evet, sizi anlıyoruz. Bazen bulaşık makinesini kullanmak çok daha kolay. Daha önce de bahsettiğimiz gibi, böyle yapmanız sorun olmayacaktır. Fakat lütfen 50°C yıkama sıcaklığını aşmayın ve diğer nesnelere çarpmasını engellemek için bıçakları ayrı bir şekilde koymaya çalışın. Bununla birlikte, bulaşık makinelerinde kullanılan sert temizleme kimyasalları plastik ve çelik yüzeylere zarar verebilir. Bu nedenle en sevdiğiniz bıçağınızın kullanım ömrünün azalabileceğini unutmayın.